ÚvodUSA 2004Slovensko 2005Rumunsko 2006More a slnkoNaša fenkaPríroda a myFlash- videoFórum

nový domov je

AUSTRALIA

 

 

 

            !!! klikni na fotku a zobrazí sa galéria v novom okne !!!


                                            RETEZAT

O pohorí Retezat sa hovorí ako o perle Južných Karpát. Vzdialene pripomína naše Vysoké Tatry. V roku 1979 bol Retezat vyhlásený národným parkom a taktiež vznikla biosférická rezervácia vyhlásená UNESKOm (genofond lipnicovitých). Nachádzame tu množstvo jazier ľadovcového pôvodu s priezračnou vodou. Na rozdiel od iných pohorí Rumunska, v Retezate stretnete pomerne veľa zahraničných turistov, ale chodníky nepripomínajú mestské korzo ako v Tatrách :-). 


       FAGARAŠ                                                       

Pohorie Fagaraš je charakteristické mohutným hrebeňom, ktorého vzdialenosť vzdušnou čiarou prevyšuje 100 km a nadmorská výška v 90% neklesá pod 2000 výškových metrov. Jedná sa o nádhernú hrebeňovku s množstvom exponovaných miest. Súčasťou pohoria je i najvyšší bod Rumunska Virful Moldoveanului s výškou 2.544 m.n.m.. Počasie v letných mesiacoch býva rozmanité a treba sa pripraviť na vietor, dážď a zimu.


                                                                                       CIVILIZÁCIA                               V tejto galérii nájdete fotky z miest ako Sibiu, slané jazerá Ocna Sibiu, Deva, Fagaras atd.. O Rumunsku sa všeobecne hovorí ako o krajine s veľkou kriminalitou a všade číhajúcim ne bezpečím na turistu. My, počas mesačného putovania sme nemali žiadnu zlú skúsenosť s domorodým obyvateľstvom. Práve naopak, Rumuni sa ukázali ako pohostinný národ s ochotou nezištne pomáhať.   


Pavel Krčma

Túto galériu nafotil český turista, ktorého sme stretli v pohorí Retezat. Ďakujem za foto a pozdravujme.

 

 

jaja.paja@gmail.com

Web, na ktorom sa práve nachádzaš, je súkromná fotogaléria!